2015-Top-Logo
blockHeaderEditIcon
Volksschule Ledenitzen
Block-SchnellNavi
blockHeaderEditIcon

Schuljahr / šolsko leto / school year

2023/2024

September - kimavec - settembre - september

Der Schulbetrieb in der ersten Schulwoche (11.09.-15.09.23) beginnt jeden Tag im Kulturhaus Ledenitzen 

V prvem šolskem tednu se pouk začne v kulturnem domu Ledince

Mo, 11.09.

Unterrichtsbeginn 7:30 Uhr im Kulturhaus Ledenitzen - Pouk se začne ob 7.30 uri v kulturni hiši Ledince

Ökumenischer Wortgottesdienst in Unterferlach ca. 9:00 Uhr - Ekumensko besedno bogoslužje (Spodnje Borovlje) 

Unterrichtsende ca. 10:00 Uhr beim Kulturhaus Ledenitzen - Schulbus fährt - Konec pouka pri kulturnem domu - Šolski bus vozi

Di, 12.09.

Unterrichtsbeginn 7:30 Uhr im Kulturhaus Ledenitzen mit Schultasche, Jause und Getränk - Pouk se začne ob 7.30 uri v kulturni hiši Ledince s šolsko torbo, malico in pijačo 

Unterrichtsende 10:20 Uhr beim Kulturhaus Ledenitzen - Schulbus fährt - Konec pouka pri kulturnem domu - Šolski bus vozi

Beginn der Ganztägigen Schulform - Pričetek celodnevne šolske oskrbe 

Mi, 13.09.

Unterrichtsbeginn 7:30 Uhr im Kulturhaus Ledenitzen mit Schultasche, Jause und Getränk - Pouk se začne ob 7.30 uri v kulturni hiši Ledince s šolsko torbo, malico in pijačo 

Unterrichtsende 11:10 Uhr beim Kulturhaus Ledenitzen - Schulbus fährt - Konec pouka pri kulturnem domu - Šolski bus vozi


Besuch der Marktgemeinde Finkenstein am Faaker See (3. & 4. Klasse) - Rückkehr um 11:17 Uhr am Bahnhof Ledenitzen - Schulbus fährt ab Bahnhof

Obisk tržne občine Bekštanj ob Baškem jezeru (3. & 4. razred) - vrnitev ob 11:17 uri na želežniški postaji Ledince - šolski bus opdelje z železniške postaje 

Do, 14.09.

Warmbad Villach - Unterrichtsbeginn 7:30 Uhr im Kulturhaus - Entlassung: Bahnhof Ledenitzen um 12:17 Uhr - GTS normal  

Toplice v Beljaku - pričetek pouka 7:30 ura v kulturnem domu - odpustitev: železniška postaja Ledince ob 12:17 uri - CŠO normalno 


Elterninformationsabend für SchulanfängerInnen im Kulturhaus Ledenitzen um 17:00 Uhr

Informacijski večer za starše v kulturnem domu Ledince ob 17:00 ure 

Fr, 15.09.

Projektorientierter Unterricht - Projektno usmerjen pouk 

Unterrichtsbeginn 7:30 Uhr im Kulturhaus Ledenitzen mit Schultasche, Jause und Getränk - Pouk se začne ob 7.30 uri v kulturni hiši Ledince s šolski torbi, malico in pijačo 

Unterrichtsende 12:05 Uhr beim Kulturhaus Ledenitzen - Schulbus fährt - Konec pouka pri kulturnem domu - Šolski bus vozi

In der 2. Schulwoche (18.09- 22.09) beginnt der Unterricht für alle um 7:30 Uhr und endet um 12:05 Uhr im Schulgebäude am Schulhügel (auch GTS im Schulgebäude) - V 2. šolskem tednu začnemo vsi s poukom ob 7:30 uri in končamo ob 12:05 uri v šolskem poslopju (tudi CŠO je v šolskem poslopju) 
Treffpunkt um 7:15 vor dem Kindergarten - Srečamo se ob 7:15 uri pred vrtcem 
Ab 25.09. Unterricht laut Stundenplan - Od 25.09. naprej poučujemo po urniku
Di, 26.09. Internationaler Tag der Sprachen - Projektorientierter Unterricht 7:30Uhr  - 12:05 Uhr - Mednarodni dan jezikov - projektnousmerjeni pouk (7:30 - 12:05)

Oktober - vinotok - ottobre - october

Mi, 04.10.

Klassenforum - Razredni forum (2.a) 17:00 - 18:00 Uhr 

Klassenforum - Razredni forum (2.b)  18:00 - 19:00 Uhr 

Do, 05.10.

Lehrausgang zum Finkensteiner Moor (3. Klasse) - Izlet k Bekštanjskemu blatu (3. razred)


Klassenforum - 
Razredni forum (4.) 17:00 - 18:00 Uhr 

Klassenforum - Razredni forum (3.) 18:00 - 19:00 Uhr 

Di, 10.10.

Landesfeiertag - Deželni praznik

unterrichtsfrei - ni pouka

Mi, 11.10.

Klassenforum - Razredni forum (1.a) 17:00 - 18:00 Uhr 

Klassenforum - Razredni forum (1.b) 18:00 - 19:00 Uhr 

Mi, 18.10. Schulfotograf - Šolski fotograf  
Do, 19.10. Schulforum im Kulturhaus (Elternvertreter) - Šolski forum 18:30 - 19:00 Uhr
Do, 26.10.

Nationalfeiertag - Državni praznik

unterrichtsfrei - ni pouka

Herbstferien 

Jesenske počitnice

Fr, 27.10.2022 -  Di, 31.10.2022

November - listopad - novembre - november

Mi, 01.11.
und Do, 02.11.

Allerheiligen und Allerseelen - Vsi sveti in dan vernih duš 

unterrichtsfrei - ni pouka

Mo, 20.11. Impfung Humane Papillomaviren (1. Teil) HPV (4. Klasse/razred) 9:30 Uhr
Mi, 29.11. Ausflug nach Ljubljana / Izlet v Ljubljano
Do, 30.11. Dan odprtih vrat/Tag der offenen Tür/Giorno delle porte aperte/Open day 4. Klasse/4. razred Slovenska gimnazija Celovec BG und BRG für Slowenen in Klagenfurt
Do, 30.11. Elterngespräche - Pogovori s starši

Dezember - gruden - dicembre - december

Fr, 08.12.

Mariä Empfängnis - Brezmadežno spočetje

unterrichtsfrei - ni pouka

Fr, 15.12. Advent in Ledenitzen - Advent v Ledincah
Do, 21.12. Tag der offenen Tür 4. Klasse/razred MS Finkenstein - Dan odprtih vrat na SŠ Bekštanj
25.12. - 05.01. 

Weihnachtsferien - Božične počitnice

24.12. - Heiliger Abend
25.12. - Christtag
26.12. - Stefanietag 

 

Jänner - prosinec - gennaio - january

24.12. - 05.01.

Weihnachtsferien - Božične počitnice

01.01. - Neujahr
06.01. - Heilige Drei Könige

Mi, 10.01. (3.+4.Kl.) / Fr, 12.01. (1.+2.Kl.)  Seminarbäuerinnen "Meine gesunde Schuljause" mit Verköstigung
Do, 11.01. 10 Uhr Mineštralala predstava v slovenskem jeziku - Theater in slowenischer Sprache
Die, 23.01.

Informationselternabend für Eltern der Schulanfänger*innen 2024/25 mit dem Lehrer*innenteam, Dr. Ingrid Strießnig und den Elementarpädagoginnen beider Kindergärten im Kulturhaus.

Informacijski večer za starše šoloobveznih otrok 2024/25, dr. Ingrid Strießnig, učiteljski tim, pedagoški presonal obeh vrtcev v kulturnem domu Ledince.

Do, 25.01.

Fr, 26.01

Zahnfee Alexandra - Zobna vila Alexandra

Feber -svečan- febbraio - february

Do, 01.02.

Elternabend für die Erstkommuniom - 19 Uhr Pfarrhof Petschnitzen

Večer staršev prvoobjahancev - 19 ura farovž Pečnica

Mi & Do,

07.02. & 08.02.

Schüler:inneneinschreibungen für das Schuljahr 2024/25

Vpisovanje za šolsko leto 2024/25

Fr, 09.02.

Schulnachricht - Šolsko obvestilo

Fasching in der Schule - Pust v šoli 

Die Schülerinnen und Schüler dürfen verkleidet (aber unbewaffnet) zum Unterricht kommen! 

Učenci in učenke lahko pridejo k pouku maskirani (vendar neoboroženi)!

12.02. - 16.02.  Semesterferien - Semestralne počitnice
Fr, 23.02. (GTS-Spezialtag) Sneguljčica: Glasbena pravljica v slovenskem jeziku - Musikalisches Märchen "Schneewittchen" in slowenischer Sprache
So, 25.02.

Vorstellungsgottesdienst der Erstkommunionkinder in der Pfarrkirche Petschnitzen 9 Uhr

Predstavitev prvoobhajancev v cerkvi pod Pečnico ob 9:00 uri

Mi, 28.02. Mitmachkonzert "Karneval der Tiere", 10:30 Uhr

März - sušec - marzo - march

Fr. 01.03. Waldpädagogische Führung im Hum - Gozdna pedagogika v Humu 1ab, 8:00-11:00 (bei Regen Unterricht im Schulhaus - če dežuje, pouk v šoli)
Di, 05.03. Waldpädagogische Führung im Hum - Gozdna pedagogika v Humu 2ab, 08:00-11:00 (bei Regen Unterricht im Schulhaus - če dežuje, pouk v šoli)
Do, 07.03.

Pravljična urica z Dragano in Dadijem - Märchenstunde in slowenischer Sprache

Fr. 08.03. Waldpädagogische Führung im Hum - Gozdna pedagogika v Humu 4.Klasse/razred, 08:00-11:00 (bei Regen Unterricht in der Schule - če dežuje, pouk v šoli)
Fr. 08.03. (GTS-Spezialtag) Yoga 1. und 2. Klasse
Mo, 11.03. Waldpädagogische Fürhung im Hum - Gozdna pedagogika v Humu 3.Klasse/razred, 08:00-11:00 (bei Regen Unterricht im Schulhaus - če dežuje, pouk v šoli)
Mi, 13.03. "Alice im Wunderland" Konzerthaus Klagenfurt Theatervorstellung
Fr, 15.03. (GTS-Spezialtag) Yoga 3. und 4. Klasse
Di, 19.03.

Josefitag - Unterrichtsfrei

Pouka prost dan

Do, 21.03. Österreichischer Vorlesetag 2024 - Avstrija bere 2024
Fr, 22.03. Unterrichtsbeginn 7:30 Kultuhaus Ledentizen - Unterrichtsende 11:00 vor der Kirche in Petschnitzen / Začetek pouka ob 7:30 v kulturnem domu v Ledincah - konec pouka 11:00 pred cerkvijo v Pečnici

April - mali traven - aprile - april

25.03 -

01.04.

Osterferien - Velikonočne počitnice

Di, 02.04.

Unterrichtsbeginn 7:30 Kultuhaus Ledentizen - Unterrichtsende laut Stundenplan im Kulturhaus (GTS im Kulturhaus)Začetek pouka ob 7:30 v Kulturnem domu v Ledincah - konec pouka po urniku v kulturnem domu (CŠO v kulturnem domu)

Schwimmen im Warmbad Villach - Plavanje v toplicah 

Fr, 12.04.

Singvormittag für die Chorkinder im Kulturhaus, 7:30 Uhr bis 12:05 Uhr

Pevski dopoldan za otroke šolskega zbora v Kulturnem domu, 7.30 do 12.05 ure

So, 14.04.

Kinderchorkonzert im Rathaus Ferlach für Chorkinder - Srečanje otroških zborov v mestni hiši v Borovljah,  um/ob 14.30 Uhr/uri

KEL-Gespräche - Pogovori: starši-učenci-učitelji
Mi, 17.04. Lesen am Bau: Persönlichkeiten lesen für und mit den SchülerInnen aus ihrem Lieblingsbuch in deutscher Sprache - branje na gradbišču
Do, 18.04. Lesen am Bau: Lesestunde in slowenischer Sprache - branje na gradbišču: osebnosti berejo za šolarje in šolarke iz svoje najljubše knjige v slovenskem jeziku
So, 21.04.

Erstkommunion - Pfarrkirche Petschnitzen, 10:15 Uhr

Prvo sveto obhajilo v cerkvi pod Pečnico ob 10:15 uri

Fr, 26.04. (GTS-Spezialtag) Waldpädagogik

Mai - veliki traven - maggio - may

Mi, 01.05.

Staatsfeiertag - Državni praznik

Unterrichtsfrei - Pouka prost dan

Fr, 03.05. Kindermusikuni in Klagenfurt für die Chorkinder: Die Zauberflöte - otroška glasbena univerza za otroke šolskega zbora v Celovcu
Do, 09.05.

Christi Himmelfahrt - Vnebovzetje 

Unterrichtsfrei - Pouka prost dan

Fr, 10.05.

Schulautonomer Tag

Šolsko avtonomni dan

Do, 16.05. Glasbena pravljica: "Zvezde plešejo" - Musikalisches Märchen in slowenischer Sprache
Fr, 17.05. Waldpädagogische Führung im Hum - Gozdna pedagogika v Humu 3.Klasse/razred, 08:00-11:00 (bei Regen Unterricht im Schulhaus - če dežuje, pouk v šoli)
20.05. Pfingstmontag, unterrichtsfrei - Binkoštni ponedeljek, pouka prost dan
Di, 21.05. Waldpädagogische Führung im Hum - Gozdna pedagogika v Humu 4. Klasse/razred 8:00 - 11:00 (bei Regen Unterricht im Schulhaus - če dežuje, pouk v šoli) 
Fr, 24.05. (GTS-Spezialtag) Parcour - Schnitzeljagd
Mo, 27.05.-Mi, 29.05.  Jezikovni dnevi - Sprachentage Piran 4.razred/Klasse
Do, 30.05.

Fronleichnam - Sv. Rešnje telo

Unterrichtsfrei - Pouka prost dan
Fr, 31.05.

Schulautonomer Tag

Šolsko avtonomni dan

Juni - rožnik - giugno - june

Mo, 03.06. Impfung HPV Teil 2 4. Klasse/razred

Do, 06.06.

Fr, 07.06.

Zahnfee Alexandra - Zobna vila Alexandra

Do, 13.06.

Fr, 14.06.

Schnuppertag für Schulanfängerinnen - Dan spoznavanja za bodoče prvošolce
Mi, 19.06.

Finkensteiner Moorlehrpfad 3. Klasse - Bekštanjsko blato 3. razred

Fr, 21.06. (GTS-Spezialtag) Lesekaffee im Kulturhaus - Branje ob kavici v kulturnem domu

GTS/CŠO: Tabor

Juli - mali srpan - luglio - july

01.07. - 05.07.

Unterricht im Kulturhaus Ledenitzen

Pouk v kulturnem domu Ledince

Fr, 05.07. Jahreszeugnis - Letno spričevalo

06. Juli
bis 08. Sept. 2024

SOMMERFERIEN-POLETNE POČITNICE

September - kimavec - settembre - september

Block-Unterrichtszeit
blockHeaderEditIcon

Unterrichtszeiten

0. Stunde 07:05 - 07:30
1. Stunde 07:30 - 08:20
2. Stunde 08:25 - 09:15
3. Stunde 09:30 - 10:20
4. Stunde 10:20 - 11:10
5. Stunde 11:15 - 12:05
6. Stunde 12:10 - 13:00
Stundenplan-Vorlage

Block-NEWS-Artikelblock
blockHeaderEditIcon

SCHUL-NEWS

Block-Suche-linksunten
blockHeaderEditIcon


Saferinternet.at

SEHR hilfreiche Infos für Lehrer, Eltern und Kinder!

Benutzername:
User-Login
Ihr E-Mail
*