2015-Top-Logo
blockHeaderEditIcon
Volksschule Ledenitzen
Block-SchnellNavi
blockHeaderEditIcon
AKTUELLES
blockHeaderEditIcon

Wichtige Informationen

»Čepica sreče - Glückskäppchen«
12.10.2009 13:02 (3849 x gelesen)

Glückskäppchen -

Čepica sreče

 

12.10.2009»Čepica sreče - Glückskäppchen«

Am Montag, dem 12.10.2009 gastierte an unserer Schule die Kinder-Jugend-Gruppe des slowenischen Kulturvereines "Dobrač" aus Fürnitz. Sie führte für die zweisprachigen Schüler/innen unserer Schule sowie die Kinder des mehrsprachigen Kindergartens Ringa Raja das Kindertheaterstück „Čepica sreče - Glückskäppchen“ auf.

V ponedeljek, dne 12.10.2009 je gostovala na naši šoli otroška-mladinska skupina SPD »Dobrač« iz Brnce.
Mladi gledališčniki so zaigrali otroško predstavo »Čepica sreče«. Dvojezični učenci in učenke naše šole ter otroci večjezičnega vrtca »Ringa Raja« so z navdušenjem opazovali in uživali dogajanje na odru.

Iz vsebine:
Jurka je najstarejša kraljeva hčer. Vsi na dvoru jo imajo za neumno, nerodno, nesposobno punčaro. Vendar le zato, ker se Jurka ne spreneveda. Iskrena in srčna je. Zaupa sama sebi. Zato je srečna. Brez strahu se odpravi na pot po Čepico sreče. Ni preračunljiva kakor njeni razvajeni sestri. Vedno dobi pomoč v trenutku, ko jo potrebuje ali pa sploh ne pričakuje. Jurki uspe, da na koncu dobi Čepico sreče.

Pravljica nam pove, da je tudi v našem življenju večkrat tako. Kadar delujemo iz srca, brez pričakovanj, vse pride. ...

Norček pa je simbolično v predstavi naša vest, ki nas ves čas opominja, da smo tu zato, da uživamo. Brez posebnega truda in razloga si vsak dan lahko naredimo vesel, radosten in uspešen.


Zurück Druckoptimierte Version Diesen Artikel weiterempfehlen... Druckoptimierte Version
Block-Unterrichtszeit
blockHeaderEditIcon

Unterrichtszeiten

0. Stunde 07:05 - 07:30
1. Stunde 07:30 - 08:20
2. Stunde 08:25 - 09:15
3. Stunde 09:30 - 10:20
4. Stunde 10:20 - 11:10
5. Stunde 11:15 - 12:05
6. Stunde 12:10 - 13:00
Stundenplan-Vorlage

Block-NEWS-Artikelblock
blockHeaderEditIcon

SCHUL-NEWS

Block-Suche-linksunten
blockHeaderEditIcon


Saferinternet.at

SEHR hilfreiche Infos für Lehrer, Eltern und Kinder!

Benutzername:
User-Login
Ihr E-Mail
*